Dacia noastra


Join the forum, it's quick and easy

Dacia noastra
Dacia noastra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keywords

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Pastrati adresa Dacia noastra pe site-ul dvs. de bookmarking social

Bookmark and share the address of Dacia noastra on your social bookmarking website


VITAMINELE SI AFECTIUNILE GENERATE DE CARENTA LOR

2 posters

Go down

VITAMINELE  SI  AFECTIUNILE  GENERATE  DE  CARENTA  LOR Empty VITAMINELE SI AFECTIUNILE GENERATE DE CARENTA LOR

Post by Athena* Sat Jul 11, 2009 1:03 pm

Athena*
Athena*
Admin

Numarul mesajelor : 326
Localizare : Terra
Reputatie : 8
Data de inscriere : 2008-12-01

Back to top Go down

VITAMINELE  SI  AFECTIUNILE  GENERATE  DE  CARENTA  LOR Empty Despre vitamine

Post by kesarion Sun Jul 12, 2009 11:24 pm

In primul rind,vreau sa-ti multumesc Atena,pentru ca-mi aduci aminte de lucruri pe care le-am uitat.Stramosii nostri le stiau din fire,dar vita moderna pe care o ducem cei mai multi,ne-a indepartat de cunostintele (si obiceiurile) strabune. Ca sa aiba o viata sanatoasa,cei batrini,eu stiu acest lucru de la bunicul meu,obisnuiau sa manince numai mincare ne gatita ( fructe,legume,lapte crud,brinzeturi din lapte crud) O ZI PE SAPTAMINA,O SAPTAMINA PE LUNA SI O LUNA PE AN Dieta asta le mentinea organismul intr-un perfect echilibru si-i ferea de multe boli si neplaceri. M-am hotarit sa reincep si eu s-o tin,chiar de astazi!

kesarion

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 65
Localizare : DACIA
Reputatie : 4
Data de inscriere : 2009-04-25

Dragonul
Medicina: primul forum

http://kesarion.wordpress.com

Back to top Go down

VITAMINELE  SI  AFECTIUNILE  GENERATE  DE  CARENTA  LOR Empty VITAMINELE SI AFECTIUNILE GENERATE DE CARENTA LOR

Post by Athena* Mon Jul 13, 2009 9:33 am

Cu multa placere, Kesarion. Echilibrul si armonia sufletului, mintii si corpului fizic sunt extrem de importante! De ele depind echilibrul si armonia tarii si respectiv al planetei! De asemenea consider, ca noi trebuie sa avem grija unii de altii si de tot ceea ce ne inconjoara. Desi am mai mentionat acest principiu alchimic si in alt subiect, am sa repet: ,,Nu este posibil sa-ti schimbi semenii, ceicumstantele sau lumea, insa prin schimbarea SINELUI, schimbari semnificative pot fi aduse in lume si chiar in univers. Macrocosmosmosul este reprezentat de univers si toate partile componente infinite. Barbat sau femeie, ca individ, reprezinta microcosmosul, o infima reflectie a intregului. Cand microcosmosul se misca in armonie, Universul trebuie sa o reflecte, fapt amintit de axioma hermetica ,,CUM ESTE SUS, ESTE SI JOS".
Exemplul personal, echilibrul, armonia si pacea noastra, pot aduce pacea in lume...
Athena*
Athena*
Admin

Numarul mesajelor : 326
Localizare : Terra
Reputatie : 8
Data de inscriere : 2008-12-01

Back to top Go down

VITAMINELE  SI  AFECTIUNILE  GENERATE  DE  CARENTA  LOR Empty Re: VITAMINELE SI AFECTIUNILE GENERATE DE CARENTA LOR

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum