Dacia noastra


Join the forum, it's quick and easy

Dacia noastra
Dacia noastra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keywords

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Pastrati adresa Dacia noastra pe site-ul dvs. de bookmarking social

Bookmark and share the address of Dacia noastra on your social bookmarking website


CUM L-A INVINS BUDDHA PE MARA

2 posters

Go down

CUM L-A  INVINS  BUDDHA PE  MARA Empty CUM L-A INVINS BUDDHA PE MARA

Post by Athena* Mon Mar 02, 2009 11:01 am

Athena*
Athena*
Admin

Numarul mesajelor : 326
Localizare : Terra
Reputatie : 8
Data de inscriere : 2008-12-01

Back to top Go down

CUM L-A  INVINS  BUDDHA PE  MARA Empty Mesaj de 8 Martie din partea Administratorului PROIECTULUI VENUS

Post by Athena* Sat Mar 07, 2009 11:18 am

,,Fiind constient de potentialul si abilitatile sale, un om poate construi o lume mai buna.
Fii bun ori de cate ori e posibil. Si e posibil totdeauna. Fericirea nu e ceva gata facut. Ea vine din faptele tale. Daca poti ajuta, atunci ajuta. Dar daca nu poti face asta, cel putin nu fa rau.
Daca ai o credinta sau religie, asta e bine. Dar poti supravietui si fara ea.
Dragostea si compasiunea sunt necesitati, nu produse de lux. Fara ele, omenirea nu poate supravietui.
Religia mea este foarte simpla. Religia mea este bunatatea.
NU E NEVOIE DE TEMPLE, NU E NEVOIE DE FILOZOFII COMPLICATE. CREIERUL SI INIMA MEA SUNT TEMPLELE MELE, FILOZOFIA MEA ESTE BUNATATEA.
NU PUTEM OBTINE PACE IN LUME PANA NU FACEM PACE IN NOI INSINE.

Dalai Lama (Ocean Lama)


Last edited by Atena on Fri Nov 20, 2009 11:39 am; edited 2 times in total
Athena*
Athena*
Admin

Numarul mesajelor : 326
Localizare : Terra
Reputatie : 8
Data de inscriere : 2008-12-01

Back to top Go down

CUM L-A  INVINS  BUDDHA PE  MARA Empty CUM L-A INVINS BUDDHA PE MARA

Post by Athena* Thu Nov 05, 2009 10:44 am


,,LUMINA emanata de TRUPUL eroului, a ajuns acolo unde CEL RAU avea suprematia. In tulburarea lui, Marei, i
s-a parut ca aude o voce zicand:
"Eroul care a renuntat la regalitate, fiul lui Suddhodana, sta acum sub POMUL CUNOASTERII. Acum se concentreaza, facand efortul suprem si curand va aduce tuturor creaturilor ajutorul de care acestea au nevoie. Vor fi si altii care vor urma aceeasi cale. Odata el eliberat, ii va elibera pe altii. Atunci cand isi va gasi pacea, o va da si altora.
El va atinge starea de Nirvana si astfel va face ca altii sa-l urmeze. Va gasi intelepciunea si fericirea, daruindu-le si altora. Datorita lui, LOCUL ZEILOR se va umple; datorita lui, locul CELUI RAU va fi golit. Iar tu Mara, un comandant fara armata, un rege fara supusi, nu vei gasi un loc pentru refugiu."


Last edited by Atena on Fri Nov 20, 2009 12:01 pm; edited 3 times in total
Athena*
Athena*
Admin

Numarul mesajelor : 326
Localizare : Terra
Reputatie : 8
Data de inscriere : 2008-12-01

Back to top Go down

CUM L-A  INVINS  BUDDHA PE  MARA Empty CUM L-A INVINS BUDDHA PE MARA

Post by Gabriel Thu Nov 05, 2009 11:07 am

Atena wrote:

,,LUMINA emanata de TRUPUL eroului, a ajuns acolo unde CEL RAU avea suprematia. Lui Mara tulburat i s-a parut ca aude o voce zicand:
"Eroul care a renuntat la regalitate, fiul lui Suddhodana, sta acum sub POMUL CUNOASTERII. Se concentreaza acum facand efortul suprem si curand el va aduce tuturor creaturilor ajutorul de care acestea au nevoie. Vor fi si altii ce vor urma aceeasi cale. O data el eliberat, ii va elibera pe altii. Atunci cand el va gasi pacea, o va da si altora.
El va atinge starea de Nirvana si astfel va face ca altii sa-l urmeze. Va gasi intelepciune si fericire pe care le va darui si altora. Dataorita lui, LOCUL ZEILOR se va umple; datorita lui, locul CELUI RAU va fi golit. Iar tu Mara, un comandant fara armata, un rege fara supusi, nu vei sti unde sa te refugiezi!"

EXISTA O SINGURA ALTERNATIVA PENTRU MARA. Refugiul in LOCUL ZEILOR!!! Daca for fi din ce in ce mai multi cei care se vor ridica deasupra binelui si raului, iubind ei il vor putea scapa pe Mara de blestem!!!!!!!!!!!!!!
,,LUMINA DISIPEAZA INTUNERICUL"

Gabriel
Admin

Numarul mesajelor : 26
Localizare : Dacia
Reputatie : 6
Data de inscriere : 2008-12-01

Dragonul
Medicina: primul forum

Back to top Go down

CUM L-A  INVINS  BUDDHA PE  MARA Empty CUM L-A INVINS BUDHHA PE MARA

Post by Athena* Mon Nov 09, 2009 10:03 am

Athena*
Athena*
Admin

Numarul mesajelor : 326
Localizare : Terra
Reputatie : 8
Data de inscriere : 2008-12-01

Back to top Go down

CUM L-A  INVINS  BUDDHA PE  MARA Empty Re: CUM L-A INVINS BUDDHA PE MARA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum